Resimli Hz. Muhammed Sözleri ve Hadisleri

  • 18 Kasım 2018
  • Resimli Hz. Muhammed Sözleri ve Hadisleri için yorumlar kapalı
  • 1.361 kez görüntülendi.
Resimli Hz. Muhammed Sözleri ve Hadisleri

En güzel ve etkileyici Hz. Muhammed Sözleri, Hz. Muhammed Hadislerini resimli şekilde aşağıdaki galerimize ekledik. Sizlerde bizlere destek olmak için yorum alanını kullanarak Hz. Muhammed sözlerini ekleyebilirsiniz. Şimdi Hz. Muhammed (S.a.v) Efendimizin kısaca hayatını inceleyelim.

Hz. Muhammed (s.a.v) Kısaca Hayatı

Hz. Muhammed (s.a.v), 20 Nisan 571 yılında Mekke’de dünyaya geldi. Annesinin adı Amine, babasının adı Abdullah idi. Babası Efendimiz doğmadan vefat etmiştir. O’na 4 yaşına gelene kadar süt annesi Halime bakmış, 6 yaşına gelindiğinde ise Annesi Amine hakkın rahmetine kavuşmuştur. 6 yaşından sonra dedesi Abdulmuttalip bakmaya başlamıştır. 8 yaşına geldiği zaman dedesi de vefat edince Peygamber Efendimize amcası Ebu Talip bakmaya başlamıştır. Zor bir çocukluk dönemi geçiren Efendimiz, 25 yaşına geldiğinde 40 yaşında olan Hz. Hatice ile dünya evine girer. Bu evlilikten 6 çocuğu olur. İsimleri şu şekildedir: (Abdullah, Zeynep, Rukiye, Ümmü Gülsüm, Kasım ve Fatımadır.) Hz. Fatıma’dan hariç çocukları hepsi efendimizden önce vefat etmiştir. Hz. Muhammed (S.a.v) 40 yaşına geldiğinde (610) yılında peygamber oldu. Hz. Muhammed (S.a.v) bir grup Müslüman’ı Habeşistan’a gönderdi, bu olay Müslümanların ilk hicreti oldu, (615 yılında)

Hz. Ebubekir ile uzun ve tehlikeli yolculuğundan sonra (622 yılında) hicret ettiler. Peygamber efendimiz 55 yaşına geldiğinde Hz. Ebubekir’in kızı Aişe ile evlendi Peygamber Efendimiz vefatından önce humma hastalığına tutulur, 13 gün süren bu hastalığın sonrası hicretin on birinci ayı Miladi 632 yılında Medine’de vefat eder. Vefat ettiği yaş kameri seneye göre 63, şemsi seneye göre ise 61’dir.

Hadis Nedir?

Hadis, peygamber efendimiz tarafından buyrulan mübarek sözlü yazılardır. Hadisler Efendimiz tarafından söylenilen, İslam alimleri tarafından yazıya dökülen ve günümüze kadar gelmeyi başaran sözlerdir.

Sünnet Nedir?

Sünneti kısaca açıklamak gerekirse; Efendimiz tarafından Allah’ın kavli, fiili ve takriri olarak seçtiği yol bize intikal eden şeylerdir. Yani peygamber efendimiz tarafından uygulanan, yapılan her şeye denilebilir.

Resimli Hz. Muhammed Sözleri ve Hadisleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ