En hoş uzun anlamlı ve özlü laflar

En hoş uzun anlamlı ve özlü laflar

En hoş uzun anlamlı ve özlü laflar

uzun hoş laflar
anlamlı laflar uzun
özlü uzun laflar

Merhaba Sevgili Melek’ler, bu yazımıza özlü ve hoş laflar arayan herkese, birbirinden hoş anlamlı laflar sunuyor ve “bu laflar uzun olsun istiyorum” diyenler için de bu laflar uzun ve de çok hoş diyoruz :

Yaşamak özlemsiz, özlem sevgisiz, sevgi sensiz olmaz.. Unutma gülüm beğenmek her zaman birlikte olmak değildir, sen yokken dahi seninle olabilmektir..

Tasaların kum tanesi kadar ufak, keyiflerin nisan yağmurları kadar bol olsun ve öylesine mutlu ol ki gözünden akan yaşlar bedelini öğrenmeyenlere sadakan olsun..

Hoççakal Allah a itimat ol natürel ki Allahın varsa?Hoşçakal aşk sende kalsın sanmam ama işine faydaysa?

Ağlamak çocuklara, bağışlamak ise Allah a mahsus. Beni birgün kandırırsan çocuk değilim ağlamam, Allah değilim bağışlamam…

Dünyanın en hoş şeyini sana vermek isterdim, Fakat seni sana nasıl verebilirim ki?

Kalbinde yer yoksa Hoşum ! farketmez ben ayaktada giderim.

O sadakatsiz kalbin hissetmesede.. Sana bu şarkıyı dinleteceğim.. Bu aşkın talihine ömrüm bitsede.. Sana beğenmeyi öğreteceğim…

Hayat bir biçimde elbet devam edecek birde içinde sen olsan işte o zaman her yer yeşerecek.

Güneşi hoşlandığını söylüyorsun güneş çıktığında perdeleri örtüyorsun.Rüzgarı hoşlandığını söylüyorsun rüzgar çıktığında kapıları kapatıyorsun.Yağmuru hoşlandığını söylüyorsun yağmur yağınca şemsiyeni açıyorsun.Korkuyorum zira beni hoşlandığını söylüyorsun.

Günahın özüyse seni beğenmek cezam cehennem olsun

Seni asil insanların kolay sevgileriyle değil, kolay insanların asil sevgilerinden hoşlandım. Bu hoş aşkımıza nokta koyma, sana kucak dolusu virgül getirdim?

Bir yağmur damlası senden hoşlanıyorum anlamı taşısaydı ve sen bana seni ne kadar beğendiğimi soracak olsaydın, inan ki birtanem her gün yağmur yağardı.

İnsanlar tanıdım yıldızlar gibiydi, hepsi parlıyordu, hepsi gökteydi. Ama ben seni, güneşi seçtim, bir güneş için bin yıldızdan vazgeçtim?

Seni bulmaktan çok aramak isterim! Seni hoşlanmadan evvel kavramak isterim! Seni bir ömür boyu tamamlamak değil de sana hep yine başlamak isterim.

Hani gözler vardır lafları anlatır, hani laflar vardır gözleri anlatır, bir de aşk vardır seni anlatır

Sana doğru bir kelebek uçurdum, dağları denizleri aştı seni buldu, yanağına küçücük bir öpücük kondurdu. Sezdin mi?

Uykudan uyanınca insanı uyandığına pişman eden, geri dönmek isteyip de dönemeyince naçarlıktan çıldırtan, yaşamda bir kere görülebilen şahane bir düşsün!..

Dünde, bugünde, yarında? Vicdanın kadar yanındayım. Kendini yalnız sezdiğinde elini kalbine koy; ben hep ordayım!

Sana yıldızlar kadar yakın olmak isterdim, her baktığında beni görebilmen için, sana bulutlar kadar yakın olmak isterdim, üzüldüğünde gözyaşlarını yağmur olup silebilmek için, sana sen kadar yakın olmak isterdim ki beni, seni beğendiğim kadar hoşlanabilmen için?

Güneşi seviyorum diyorsun güneş açınca gölgeye kaçıyorsun. Yağmuru seviyorum diyorsun yağmur yağınca şemsiyeni açıyorsun. Korkuyorum sevgilim zira beni de hoşlandığını söylüyorsun!

Bana öyle bir mektup yaz ki sevgilim açar açmaz duyayım kokunu. Sevda essin başak saçlarında, sesin suratımı rüzgarla bulsun… Bana öyle bir mektup yaz ki sevgilim, gelsin beni en koyu zulamda bulsun ve öyle bir mektup yaz ki sevgilim varsın vefatım olsun.

Destek etmek mi istiyorsun? O zaman dinle; hayata keyfi getir bana çokça olsun acele tükenmeyenlerinden. Gereksinimim var bu ara unutmak üzereyim mutluluğu, unuttum sıcak bir çayın tadını, esen rüzgarın serinliğini, hadi durma öyle anılarımı canlandır, iyi olanları?

Ağırdır beğenmelerim her vicdan taşıyamaz, büyüktür umutlarım her omuz kaldıramaz, her şey olur da şu kalbim, bir tek sensiz olamaz.

Mürekkepten denizler, kağıttan gemiler yaptım. Sonra adını her yere yazdım. Adını yazınca seni beğendiğimi sandın, ben senden hoşlanmadım sana taptım!..

Güneşin buz yakaladığı yerde bir alev görürsen, öğren ki o yalnız senin için yanan kalbimdir.

Şayet seni nasıl ve ne kadar beğendiğimi bilmek istiyorsan bana yeni bir dil bulmalısın zira sana olan sevgimi anlatmak için kelimeler bulamıyorum. Ama bir şeyi öğren ki seni çok seviyorum?

Bir insanı beğenmek onunla ihtiyarlamayı kabul etmek demektir benim için. Ben senden hoşlanıyorum ve bir ömür boyu seninle olmak istiyorum.

Kuyruklu yıldızlar vardır, dünyaya yetmiş senede bir kazançlar. İnsanlar onu yaşamı süresince belki bir defa görürler. Ben o yıldızı gördüm, o da sensin birtanem?

Sen dünyaya sürgün bir meleksin ve ben seni o kadar çok beğeneceğim ki bir daha cennetine geri dönmek istemeyeceksin…

Sen bazen zifiri karanlık gecemin güneşi, sen bazen yaşamın cesaret veren mutluluk yanı ve sen her zaman sevgimin tek sebebisin

Doğan her günün sabahında, içimde gözlerini görebilmek aşkı olmasa, inan hiçbir şeye dokunmazdı yaşamak..

Ben sevdanın caddesinde oturuyorum? Geceler hiç bitmiyor, ben hiç yatmıyorum.

Vicdanım hafif ıslaktır benim kuytu köşelerde ağlamaktan ve rengi hafif uçuktur kurusun diye kaç defa güneşe asmaktan.

Seni unutmak için and içtim gözlerin geldi aklımı bıraktım.

Hadi uyandır beni söyle gördüğüm zamansız bir düş mü? Hadi git, uzaklaş, yokluğuna inandır beni. Gerçekten yoruldum her bulduğum yerde seni kaybetmekten.

Gözlerin akarsu kirpiklerin köprü olsa, ben üzerinden geçerken ipler kopsa ve düştüğüm yer dudakların olsa.

Buruk hasret dolu geceleri öldüreceğim bir gün bu ayrılık şarkılarını mermiye dizeceğim ve seni benden ayırdığı için mukadderatımı duruşmaya vereceğim.

Güller anlatsın sana olan sevgimi, güller anlatsın yanlızlığımı, naçarlığımı? Yavaş yavaş eriyen vicdanımı güller anlatsın ben anlatamadım

Bulutlara yükledim hasretimi, rüzgarlarla gönderdim sevgimi, yağmurlar yağdırdım gözyaşlarımla ufak melekler gönderdim seni öpmeye! Geldiler mi?

Nasıl ki uzaktaki yıldız parlak kazançsa insana, uzakta olduğun için tutkunum sana! Sana yıldızlar kadar yakın olmak isterdim, her baktığında beni görebilmen için, sana bulutlar kadar yakın olmak isterdim, üzüldüğünde gözyaşlarını yağmur olup silebilmek iÇİN

Şayet sema bir parça kağıt, deniz bir şişe mürekkep olsaydı yeniden de sana olan duygularımı yazmaya yetmezdi. Seni o kadar çok seviyorum ki…

Biliyorsun her gökkuşağının bittiği yerde bir üzgüne saklanırmış. Gökuşağını takip ettim geçenlerde sende bitti… En bedelli definemsin benim, canımsın.
Bazı düşler öbürlerinden çok uzun sürer. Bazıları da çok çok hoş. Benim en uzun ve en hoş düşüm şu an bu iletiyi okuyor

Hasret kapımda nöbetler yakalıyor. Sevgilim uzak bir kentte gözlerim onu arıyor…

Bir kuş olup gitsem, aşsam şu enginleri, varsam senin yanına. Öpsem doyasıya, koklasam seni…

En hoş yarınlar senin olsun, sen buna layıksın ömrün mutluluklarla dolsun. Şayet gün kazanç da sen beni unutursan, inan ki tatlım canın sağolsun.

Bugün yeni bir birahane keşfettim kabirliğin karşısında. Bir gün beni arar da bulamazsan ya birahanedeyim ya da bütün karşısında.

Bugün yeni bir birahane keşfettim kabirliğin karşısında. Bir gün beni arar da bulamazsan ya birahanedeyim ya da bütün karşısında.

Paylaştıkça artan tek şeyin sevgimiz olduğunu hiç unutmayalım ve sevgimizi her zaman arttıralım sevgilim.

Biliyorsun her gökkuşağının bittiği yerde bir üzgüne saklanırmış. Gökuşağını takip ettim geçenlerde sende bitti…

En bedelli definemsin benim, canımsın. Sana doğru bir kelebek uçurdum, dağları denizleri aştı seni buldu, yanağına küçücük bir öpücük kondur.

Mutlu olmayı öğreniyorsan, beğenmeyi öğreneceksin gerçekten hoşlanıyorsan, ömrünü vereceksin.

Sesini duysam da her an suratını görmek gibi değil, özlediğimi öğren her an hiçbir şey seni beğenmek gibi değil.

Seni Beğendiğimi Düşündükçe Can Vermeyi Diliyorum Yaradan… Her Seferinde Kalbim Başka Bir Başkaldırı Çıkarıyor… Elimde Olsa Kalbimi Yerinden Söker Ayaklarımla Çiğnerdim… Ama Elimde Değil Ne Seni Hoşlanmamak Nede Kalbimi Söküp Çiğneye Bilmek… Yapabildiğim Tek Şey Seni Beğenebilmek..
Maxicep.com – Sevgiliye söylenebilecek en anlamlı sozler
Birgün Hayatın Bütün Hoşluklarından Bırakıp Vefata Suskun Sedasız Gitmek İstersen Yanıma Gel. Yanıma Gel ki; Sana Sensiz Yaşamanın, Sensiz Olmanın Vefat Olduğunu Göstereyim.

Benim Kalbimi Kırmak Suya Yazı Yazmak Kadar, Gönlümü Almak İse Güneşe Değmek Kadar Güçtür. Sen Suya Yazı Yazmayı Başardın, Şimdi Güneşin Batmasını Bekle.

Gül Bahçesinde Geçsede Ömrüm, İnan Senin Üstüne Gül Koklamam Gülüm, Seni Koklamak Olsada Vefat, İnan Kaderinde Can Vermeye Değer Be Gülüm.

Ağzımın Tadı Yoksa, Hasta Gibiysem, Boğazımda Düğümleniyorsa Lokmalar, Buluttan Nem Kapıyorsam İnan Hep Hoş Gözlerinin
Seni Yıldızlar Kadar Çok Seviyorum. Onlar Kadar Parlak ve Onlar Kadar Yakınsın Bana, Tek Fark Onlar Milyonlarca Sen Birtanesin.

 
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ