En Güzel Davetiye Sözleri

  • 26 Aralık 2018
  • En Güzel Davetiye Sözleri için yorumlar kapalı
  • 637 kez görüntülendi.
En Güzel Davetiye Sözleri

Düğünler, nişanlar, sözler ve sünnet törenleri olmazsa olmazlarımız hele o düğün halayları yok mu vazgeçilmezimiz.. Tabi bu özel güne davet edeceğiniz misafirlerinizde özel olduğu için hem davetiyenin hemde davetiye sözünün dikkat çekici olması gerekiyor. Bunu dikkate alarak hazırladığımız bu yazımızda sizler için en anlamlı davetiye sözleri, resimli davetiye mesajları, anlamlı davetiye sözleri, manalı davetiye mesajları ve daha fazlası sayfamızda.

En Güzel Davetiye Sözleri

Sayfamızda; Davetiye sözleri, komik davetiye sözleri, dini davetiye sözleri, hadisli davetiye sözleri, nişan davetiye sözleri ve daha fazlası hemen aşağıda bulunmaktadır.

Bu mutlu günümüzde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Düğün törenimizde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Hazırlıkları uzun süren filmimiz sonunda tamamlandı. Birlikte izlemeye ne dersiniz?

Mutluluk paylaştıkça büyür. Mutluluğumuzu paylaşmaya sizleri de bekliyoruz.

Gönlümün sahibini bulduğum bu mutlu günümde sizi de aramızda görmekten sevinç duyarız.

Hayatımızın en anlamlı gününde siz sevgili dostlarımızla birlikte olmaktan onur duyacağız.

Soruyordunuz bize ne zaman evleneceksiniz diye. Evleniyoruz işte bekleriz sizleri ailece düğünümüze.

Mutluluk gele dursun, dostlara haber olsun. Düğünümüz var bugün, bizi sevenler buyursun.

Ömür boyu sürmesini dilediğimiz beraberliğimizin bu ilk gününü sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyacağız.

Ömür boyu sürecek mutlu beraberliğimizin başlangıcında sizleri de aramızda görmekten onur duyacağız.

Gördü gözlerimiz sevdi kalplerimiz, hayatın baharında birleşti ellerimiz. Bu mutlu günümüze sizleri de bekleriz.

Yaşamı güzellikleriyle, zorluklarıyla, gözyaşlarıyla, hüzün ve mutluluklarıyla, her anında paylaşmaya… Evet.

Evet? Evet? Evet… Belki yüzlerce kez söyledik. Bizi evlendirecek olanı söylerken, aramızda olmanızdan mutluluk duyacağız.

Beraberliklerini sürekli kılmak ve sevgilerini sonsuzluğa taşımak için mutluluklarını sizinle paylaşmak istiyorlar.

Yüreğimizin ve sevgimizin götürdüğü yerdeyiz. Sizleri de orada, düğün törenimizde aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Allah’ın emrine uyuyoruz, mutlu bir yuva kuruyoruz. Allah’tan saadet diliyoruz, bu mutlu günümüze, sizleri de bekliyoruz…

Yaşam boyu sürmesini dilediğimiz beraberliğimizin bu ilk gününde biz “Evet” derken sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Birlikteliğimizin sonsuza kadar sürmesi umudu ve dileğiyle ortak yaşantımıza adım attığımız bu günde bizimle olmanızı dileriz.

Sessiz rüzgârlar gibiydik önceleri. Artık fırtınayız sevgimizle. Mutluluğa doğru yola çıktığımız. Bu en anlamlı günümüzü. Sizlerle paylaşmak dileğiyle…

Geleceğe doğru atacakları bu ilk adımı beraberce yürümek ve mutluluğu paylaşmak üzere sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyarlar.

Bu mutlu günlerinde sizleri de aralarında görmekten mutluluk duyarlar. Siz sevdiklerimizi biz sevdiklerimizin evliliğe adım attığımız bu mutlu günümüzde yanımızda görmekten mutluluk duyarız.

Kalbimizin sesini dinledik. Karar verdik, biz evleniyoruz. Düğünümüze siz sevenlerimizi de bekliyoruz. Yeni yaşamların mutlu başlangıcında sizlerle birlikte olmaktan kıvanç duyacağız.

Birbirleri için çarpan 2 kalpte sımsıcak bir sevgi. Kendi ayakları üzerinde durmaya karar veren 2 genç insan. Yavrularının kendi kanatları ile uçmasından mutluluk duyan 2 aile. Böyle bir mutluluk tablosuna dâhil olmasını istediğimiz dostlarımızı aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Adın bir dönülmezliğin simgesi artık, sen sözcükleri ölümsüz kılansın. Sen umudun, sen yaşamın, sen özlemin, sen hayatın adısın. Ve senin adını anmak bile, tarif edilemez bir sevinç yayıyor içime. Şimdi yaşamayı seviyorum işte. Çünkü içimde sen varsın…

Sevgiye inanıyoruz ve bu inançla birbirimizi sevip sayarak, sadakat alevini canlı ve sıcak tutarak, sürekli bir ilgiyle birbirimize yakın olarak, anlayış ve sabırla destek vererek, yüzlerimiz sevgiye dönük, ellerimiz iç içe, güzel bir yolculuğa hazırlanıyoruz. Düğün törenimizi onurlandırırsanız mutlu oluruz.

Rüya bütün çektiğimiz, rüya kahrım, rüya zindan. Nasıl da yılları buldu, bir mısra boyu maceram… Bilmezler nasıl aradık birbirimizi, bilmezler nasıl sevdik. İki yitik hasret, iki parça can. Törenimizde bizimle birlikte olmanızdan onur duyacağız.

İnsan sevdi mi kalbini kanatırcasına sevmeli, gök mavi bir emekle alkışlanmalı bunu denizler kadar ıslak bir utangaçlıkla koşmalı dalgalarına insan sevdi mi! Kalbine sığmayan bir aşkla sevmeli en çocuk yerinden başlamalı yani pişkin ekmek kokusu gelmeli sonra. İnsan sevdi mi! Diğer aşklar kendini fesh etmeli.

Sevgi, saygı ve anlayışla temelini attığımız beraberliğimizi sonsuza dek sürdürmeye karar verdik. Nikâh (düğün) törenimizde sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyarız.

Dini Davetiye Sözleri & Hadisli Ayetli Davetiye Mesajları

Tam anlamıyla İslam’a uygun şekilde bir düğün tertip edeceksiniz ve bu düğün içinde dini davetiye sözleri kullanmak istiyorsunuz. İşte o zaman burası tam size göre günümüzün en anlamlı ve manalı dini düğün davetiyesi sözleri ve hadisli davetiye mesajları tek sayfa altında topladık.

“İçinizde bekar olan erkek ve kadınları evlendirin” (Nur Suresi: 32)

Elhamdülillah Seni Yanımda Var, Gönlümde Yâr Edene.

Ey Rabbimiz!
İkimizide sana teslimiyete sabit kıl, ve soyumuzdan yalnız sana boyun eğen bir ümmet yetiştir. (Bakara 128)

Allah için evlenip, Allah için evlendiren Allah’ın dostluğunu kazanır.  (Hadis-i Şerif)

Aziz ve celil olan Allah nezdinde evlilikten daha sevimli ve değerli bir bina inşa edilmemiştir.  (Hadisi Şerif)

Evlenin, çoğalın. Kıyamet gününde sizin çokluğunuzla iftihar edeceğim. (Hadis-i Şerif))

Resulullah ( S. A. A ) şöyle buyurmuştur: “Her kim Allah ile tertemiz bir şekilde görüşmek istiyorsa, eşiyle ( evli halde ) birlikte mülakatetmelidir.”

Resulullah ( S. A. A. ) şöyle buyurmuştur: ” Her kim ki fakirlik korkusuyla evlenmeyi terk ederse bizden değildir. “

Allah (CC)’ın emri Sevgili Peygamberimiz (SAV)’in sünnetini yerine getirmek, İslam toplumunun temelini oluşturan Aile’yi teşekkül ettirmek için ilk adımı atmış bulunuyorlar. Bu hayırlı günde sizleride aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Resulullah ( S. A. A. ) şöyle buyurmuştur: ” Bekârlarınızı evlendirin, zira bu işler Allah onların ahlakını güzelleştirir, rızıklarını arttırır ve mürüvvetlerini çoğaltır. “

Resulullah ( S. A. V. ) şöyle buyurmuştur: ” Uyuyan evli kimse Allah nezdinde, oruç tutup gece ibadetle sabahlayan bekârdan daha üstündür. “

Resulullah ( S. A. V. ) şöyle buyurmuştur: ” Her kim evlenirse, dininin yarısını sağlam kılmış olur. Diğer yarısı için de Allah’tan korkmalıdır. “

Peygamberimiz Buyuruyor ki:
Kim benim sünnetimden yüz çevirirse benden değildir. Muhakkak ki Nikah (Evlenmek) benim sünnetimdir. Öyleyse beni seven benim sünnetimle sünnetlensin. (Buhari ve Müslim)

Allah (c.c.) Buyuruyor ki: Aranızdaki bekarları kendinizden ve cariyelerinizden iyi davranışlı olanları evlendirin. Eğer bunlar fakir iseler, Allah kendi lütfu ile onları zenginleştirir. Allah (Lütfu) geniş olan ve (herşeyi) bilendir. (Nur 32)

İçinizden kendileriyle huzura kavuşacağınız eşler yaratıp, aranızda muhabbet ve rahmet var etmesi, O’nun varlığının belgelerindendir. Bunlarda, düşünen Kavim için dersler vardır. (Rum 21)

– BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM –
“Ey Rabbimiz Bizi yalnız sana boyun eğen Müslümanlar yap ve soyumuzdan sana boyun eğen bir ümmet yarat bizlere ibadet yerlerimizi göster, tevbemizi kabul buyur. Çünkü tevbeleri kabul eden ve merhametli olan ancak sensin” (Bakara 128)

Komik Davetiye Sözleri

Birbirinden komik ve eğlenceli düğün sözlerini aşağıya sıraladık sizlerde düğün veya sünnet davetiyeniz için size uygun olan birisini seçebilirsiniz.

Tanımıyorsanız beni, görmek isterseniz beni, en neşeli günümde, mutlu edersiniz beni. 26 Aralık Pazar günü sünnetçi, Kesecek pi..mi, bilmiyorum akibetimi. Ağlarsam ayıplamayın beni, yapılacak sünnet düğünüme bekliyorum hepinizi.

Büyüdük şimdi evleniyoruz bu mutlu günümüzü görmeye sizleride bekliyoruz.

Filmin adı: MUTLULUK
Süresi: ÖMÜR BOYU
Başrollerde: S & S
Bilet Ücreti: SADECE ALKIŞ
Sevgili Dostlar, 7/ 7/ 2007 Salı günü Saat: 20 – 24 Arası. Mutluluk oyununda sahneleri birleştirdik. Ve bugün perdeyi açıyoruz. Tek perdelik bu oyun siz salonu terk ettikten sonra da sürüp gidecektir Ve perde, yaşam bizi ayırıncaya kadar inmeyecektir.
Bu iki kişilik oyunun galasında hep birlikte olalım.

Sevenler hep mesut olsun. Düğün mutlu bir yol olsun. Herkes bilsin herkes duysun. Gelen dostlar sağolsun.

El ele tutuşurken
Saadet yolculuğuna
Veda ediyoruz
Bekarlığın sultanlığına
Eğer uğurlamak isterseniz bizi
Düğünümüze bekleriz sizi.

Gereği düşünüldü. Birbirine karşı mutluluk suçunu ika etmiş olduklarından, Medeni Kanun’un 4721 Maddesi’ne göre evlilik cezasına çarptırılmışlardır. Sizleri de aralarında görürlerse suçları ömür boyu mutluluğa dönüşecektir.

Leyla ile Mecnunu görmemiş, Kerem ile Aslıyı duymamış,
Ferhat ile Şirini bilmiyor olabilirsiniz.
Titanik’i de seyretmediyseniz.
Bu fırsatı sakın kaçırmayın.
Bu büyük aşkın nikâh/düğün gecesinde/gününde,
Bizleri onurlandırmanız dileğiyle…​

Sevenler hep mesut olsun.
Düğün mutlu bir yol olsun
Herkes bilsin herkes duysun
Gelen dostlar sağ olsun​.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ