En Anlamlı 10 Kasım Mesajları

  • 11 Kasım 2018
  • En Anlamlı 10 Kasım Mesajları için yorumlar kapalı
  • 175 kez görüntülendi.
En Anlamlı 10 Kasım Mesajları

10 Kasım 2018 Günü gelmesi ile birlikte özelllikle sosyal medya ve Whatsapp durumlarında en güzel resimli 10 kasım mesajları paylaşılmaya başlandı. Peki siz nasıl bir 10 Kasım Mesajları arıyorsunuz, hemen aşağıda özenle hazırlanmış birbirinden anlamlı 10 Kasım Mesajları yer almaktadır.

Resimli 10 Kasım Mesajları, En Güzel 10 Kasım Sözleri, Etkileyici 10 Kasım Mesajları ve daha fazlası için aşağıdaki yazımızı inceleyebilirsiniz.

10 Kasım Mesajları

Kasım’da Aşk Başkadır, Çünkü Bize Ölümsüz Bir Aşkı Anlatır.

Seni yaşatacak neler var neler, bir gün gitsen bile hatıran yeter…

Geçmiş değil bugün gibi, Yaşıyoruz hala seni. Gururla, özlemle…

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 80. yılında rahmet ve minnetle anıyoruz.

Kurtuluş Savaşı’nın önderi, özgürlük ve bağımsızlığın simgesi, ebedi başkomutan, eşsiz devrimci Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikal edişinin yıl dönümünde büyük bir özlem, şükran ve minnetle anıyorum.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş felsefesi ve değerlerinin ilham kaynağı olan büyük önder MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ü saygı, minnet, özlem ve rahmetle anıyoruz.

“Açtığın yolda, gösterdiğin hedefe durmadan yürüyeceğimize and içeriz” En derin saygı, minnet ve hürmetlerimizle… Ruhun şad olsun.

Kimse karanlıktan çıkış için başka formül aramasın. Bizim aydınlık yolumuz Atatürk, umudumuz Cumhuriyet’tir.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü özlem, dua ve minnetle anıyoruz.

Her şeyini kaybetmiş bir ülkeyi işgalden kurtarmak… Karanlığı; sanayiyle, tarımla, ekonomiyle, eğitimle, demokrasiyle, çağdaşlıkla, bilimle rengârenk boyamak, bir ulus var etmek yüksek zeka ve donanım gerektirir. Saygıyla, özlemle…

Yıllar önce sayende ayağa kalkan bu millet, huzurunda saygıyla ayakta. Sonsuza kadar, minnetle. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve özlemle anıyoruz.

Fikirlerinden, eserlerinden ve cesaretinden aldığımız güçle; yolundan hiç ayrılmadan ilerlerken, bizim için zaman daima Atatürk’ü gösterecek. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 80. yılında minnet ve özlemle anıyorum.

Yarın saat 9’u 5 geçe nerede olursak olalım, saygı, özlem ve minnetle seni bir kez daha anacağız… Yarın hayat 1 dakika için duracak ama bu millet açtığın yolda hiç durmayacak… ANDIMIZ OLSUN bıraktığın miras namusumuzdur, son nefesimize kadar korumak borcumuzdur…

“Ben her şeyden önce bir Türk milliyetçisiyim. Böyle doğdum. Böyle öleceğim” “M. K. Atatürk” Devletimizin kurucusu, istiklal mücadelemizin lideri Atamız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının yıldönümünde rahmet, minnet ve hasretle yâd ediyorum.

En Güzel 10 Kasım Mesajları

Gerek resimli gerek yazılı guzel-sozlerim.com adresi sizler için en popüler ve etkileyici 10 Kasım Sözlerini siz değerli ziyaretçilerimiz ile paylaşacaktır.

Görmeden özlemek çok zor…

Yine aylardan Kasım, sanki sende kaldı bir yarım…

Ufuklar üstünde yüzen tekbirden, Vatanca büyümüş asil ve derin Bir matem tütmekte şimdi fecirden..

1881’den sonsuzluğa uzanan Bir Sevdadır adın. MUSTAFA KEMAL

Dün, bugün, yarın, sonsuza kadar.! Saygı minnet ve özlemle anıyoruz…

BİZİM SESİMİZ ONUN SESİDİR BİZİM YOLUMUZ ONUN YOLUDUR.

Yer sarsılsa yerinden, Dünya düşse peşimize, Ne senden geçeriz, Ne senin eserinden.”

Seni yaşatacak neler var neler, bir gün gitsen bile hatıran yeter…

Gözlerimiz seni hiç görmedi, Kulaklarımız seni hiç duymadı, Ellerimiz sana hiç dokunmadı, Ancak kalbimiz seni hiç unutmadı.

Benim naçiz vücudum, bir gün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti, ilelebet payidar kalacaktır.

10 Kasım günü saat 09:05’te çalacak olan “SİREN” sesinden rahatsız olanların sorunu kulaklarında değil “KANINDADIR”.

Nabzımız attıkça, son damla kanımız akmadıkça unutulmayacaksın.

“Vefatından neredeyse bir asır sonra, hiç tanımadığı, hiç görmediği insanların bedenine imzasını atan bir başka lider yok. Her 10 Kasım’da yeniden doğuyor. 1881-193∞ Sonsöz değil, dünya durdukça önsözdür. Mustafa Kemal ilelebet payidardır.”

10 Kasım’a değil, son Kasım’a kadar izindeyiz…

Bazen çocuk kadar mahzun, Bazen yorgun, Her zaman kararlı, İleri görüşlü, Asil, Büyük adam, Ölümsüz lider, Türk, Ulu önder, Karizma, Başöğretmen, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Türklerin babası ATATÜRK.

Kolay Değil Bir Millet İçin SONSUZ Olabilmek.!! ➊➑➑➊– den Sonsuza Dek..

“Atatürk”ü sevmek dinsizlik değil, Atatürk”ü sevmek Vatanı sevmektir. Olmasaydın olmazdık”… “Bir dakika dik durmak ne de zordur omurgasızlar için”…

Onu sevmeniz değil esas olan.. ANLAMANIZ önemli.. Millet olun dedi.. Çağdaş olun dedi.. Üretin dedi.. Emperyalistlere dikkat edin dedi.. Kolunuzu bacağınızı kaptırmayın dedi.. Geldikleri gibi GİDENLER, gittikleri gibi geleceklerdir dedi…

Yarın 9.05 de yolda yürüyenler duracak, 80 yaşındaki nineler, dedeler ayağa kalkacak, 5 yaşındaki çocuk selam verecek, biz huzurunda diz vuracağız. Sirenler çaldığında gözleri dolan milyonlarca evladın olduğu sürece, sen hiç ölmeyeceksin PAŞAM!

Anlamlı ve Uzun 10 Kasım Mesajları

Atatürk, yirminci asrın en büyük gerçeğini yaratan adamdır.

Mustafa Kemaller ölmez, rahat uyu paşam.

10 Kasım sabahının verdiği hüznü, Atatürk’ü daha iyi anlayarak yeniyorum.

Çağımızda hiçbir isim Atatürk’ün adı kadar büyük saygı yaratmamıştır.

Atatürk, tarihte, memleketinin en büyük adamlarından biri olarak kalacaktır.

Atatürk, Türk Milleti’ nin ruhunda Türk bayrağı gibi dalgalanan bir baştı.

Bu vatan senin gibi bir kahramanı ebediyen bir daha görmeyecek yerinde rahat uyu…

79 yıldır gözümüz yaşlı. Türk milleti 79. kez başın bir kere daha sağ olsun.

Atam sen rahat uyu yolcusuyuz biz hürriyetin, Atam sen rahat uyu bekçisiyiz cumhuriyetin.

Kasımda aşk başkadır çünkü bize ölümsüz bir aşkı hatırlatır. 10 Kasım 193∞.

O büyük insan yalnız Türkiye için değil, bütün doğu milletleri için de en büyük önderdi.

Büyük Atatürk! Seni seven ve anlayan bir gençlik her zaman var olacaktır.

Atatürk, dünyanın çok nadir yetiştirdiği dâhilerdendir. O, bütün bir tarihin seyrini değiştirmiştir.

Dünya, bu savaş ve barış kahramanı büyük adamın ölümü ile yoksul düşmüştür.

Milletine bu kadar az zamanda bu ölçüde hizmet edebilen tek devlet adamı Atatürk’tür.

Avrupa, savaştan sonra belirmiş az sayıdaki yapıcı devlet adamlarından birini kaybetti.

Ufukta bir ışık belirdi 10 Kasım sabahında , güneş doğmuyor , hava kararık, sokaklar ıssız … Cumhuriyet ağlıyor!

Ey yüzü gibi kalbi de güzel insan emanetlerine sahip çıkacağımıza söz verirken bir On Kasımı daha seni yâd ederek anıyoruz. Seni çok seviyor ve çok özlüyoruz.

Rüzgâr ağırdan eser, her 10 Kasım sabahı, her bir yere savurur, sararmış yaprakları. Hüzünlenir milletim, her 10 Kasım sabahı, çiçeklerle donanır, Anıtkabir yolları.

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, vatanı ve milleti adına yaptığı büyük işler için şükranla anıyor, manevi huzurunda saygıyla eğiliyorum. Ruhu şad olsun.

Unutturamaz seni hiç kimse unutulsak da biz. Her yerde sen her şeyde sen bilmem ki nasıl söylesem. Atam rahat uyu. Emanetini çiğnetmeyiz. Her birimiz Mustafa Kemal’in askerleriyiz.

Atatürk gibi insanlar bir nesil için doğmadıkları gibi belli bir devre için de doğmazlar. Onlar önderlikleriyle yüzyıllarca milletlerin tarihinde hüküm sürecek insanlardır.

Unutturamaz seni hiç kimse unutulsak da biz. Her yerde sen her şeyde sen bilmem ki nasıl söylesem. Atam rahat uyu. Emanetini çiğnetmeyiz. Her birimiz Mustafa Kemal’in askerleriyiz.

Her 10 Kasım’da olduğu gibi bu 10 Kasım’da da Atatürk’e olan bağlılığımızı ve sevgimizi ortak düşünce ve duygularla bir kez daha dile getiriyor, büyük önderimizi özlemle anıyoruz.

Mustafa kemal bir temeldir. Bir yöndür. Yapılmış, her şeyi bitmiş bir bina değildir. Onu ancak devam ettirerek, sürdürerek sevebiliriz. Kendisine yeni şeyler, yeni değerler ekleyerek sevebiliriz. Yalnız yüreğimizle değil, aklımızla da sevelim. Mustafa Kemal en büyük zaferini o zaman kazanmış olacak.

O, benzeri olmayan bir devlet adamı idi. Diktatörlerin tahammül edemediği serbest bir nizamla, demokrasilerin başaramadığı ve başaramayacağı işler yapmıştır. Tarihte böyle adamlar devirlerine kendi adlarını vermişlerdir.

Bilir misiniz çocuklar? Her 10 Kasım gelince, siyah bir bulut gelir, Anıtkabir üstüne. Bilir misiniz çocuklar? Her 10 Kasım gelince, siyah çiçekler açar, Çankaya tepelerinde. Bilir misiniz çocuklar? Her 10 Kasım gelince, siyah güvercinler uçar, Ankara’nın üzerinde. Bilir misiniz çocuklar? Her 10 Kasım gelince, gökyüzü siyah olur, ülkenin her yerinde.

Gidiyor Ata’m, gidiyor eller üstünde, yürüyor kalbimizin en derinine, ağlıyorken bizler yediden yetmişe, söz veriyoruz Ata’m izinden gitmeye. Şimdi sensizliğe üzülmenin zamanı, şimdi fikirlerini daha iyi anlamalı, kurduğun cumhuriyetin değerini bilip, her zaman en yükseğe, ileriye taşımalı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ