En Anlamlı 1 Mayıs Sözleri, İşçi Bayramı Mesajları

  • 11 Aralık 2018
  • En Anlamlı 1 Mayıs Sözleri, İşçi Bayramı Mesajları için yorumlar kapalı
  • 70 kez görüntülendi.
En Anlamlı 1 Mayıs Sözleri, İşçi Bayramı Mesajları

Sayfamızda, en güzel 1 Mayıs sözleri, işçi bayramı mesajları ve 1 Mayıs sloganları ve marşlarına yer verilmiştir. 1 Mayıs başlıklı yazımızı sonuna kadar incelemenizi tavsiye eder ve yazı hakkında küçük bir yorum bırakabilirsiniz.

1 Mayıs Nedir?

Aslında hepimiz biliyoruz. 1 Mayıs nedir? 1 Mayıs işçiler ve emekçiler bayramı birlik, dayanışma ve haksızlıklarla mücadele günüdür. Ne yazıkki günümüzde hala 1 Mayıs sadece Türkiye’de olduğunu zannedenler için kısa bir tur ile geçmişe uzanalım.

İlk kez 1856’da Avustralya’nın Melbourne kentinde taş ve inşaat işçileri, günde 12 saat ve haftada 6 gün çalışma saatlerine karşılık sekiz saatlik iş günü için Melbourne Üniversitesi’nden Parlamento Evi’ne kadar bir yürüyüş düzenlediler.

Aradan 30 küsür sene geçti. 1 Mayıs‘ın tüm dünyada birlik, mücadele ve dayanışma günü olarak kutlanmasına karar verildi. Zamanla tüm dünyada günlük çalışma saati 8 saat olarak kabul edildi. Yani şu anda 8 saat çalışmanızın nedeni aslında yıllar yıllar öncesinde işçi sınıfının mücadelesi.

Her yıl işçi sınıfının sabah 9 akşam 6 veya beyaz yaka siyah kuşak farketmez. Şu anda günde 8 saatlik çalışma saati bu mücadele ile kazanıldığı günün kutlamasıdır.

En Anlamlı 1 Mayıs Sözleri

Hakkını arayan işçilerimize sonsuz destek vermekten gurur duymaktayız. Tüm dünyada çalışan işçi ve emekçi kardeşlerimizin 1 Mayıs işçi bayramını en içten dileklerimiz ile kutluyoruz. Hemen aşağıda 1 Mayıs Sözler ve Mesajları yer almaktadır.

– Emek olmadan hiçbir şey yetişmez. Sofokles

– Tüm farkı yaratan emektir. John Locke

– Toprak, onu eliyle işleyenlerindir. Emiliano Zapata

– Kapitalizm, yönetenlerin resmi çetesidir. Al Capone

– 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününün tüm yurtta coşkuyla kutlanmasını diliyorum.

– Tanrı gibi yaratın, kral gibi emredin, köle gibi çalışın. Constantin Brancusi

– En büyük çalışan ve emekçi ANNELERİMİZİN Emek ve Dayanışma Günü kutlu olsun.

– 1 Mayıs barış, demokrasi ve güvenli bir gelecek için mücadele günüdür.

– Emeğin, emektarın, alın terinin, dayanışma ve yardımlaşmanın günü olan 1 Mayıs’ımız kutlu olsun.

– İşçilerin bir an önce iş-emekçi dünya görüşüne varmalarını ya da vardırmalarını diliyorum.

– İnsan size alın teriyle zengin olduğunu söylerse, onlara şu soruyu sorun: Kimin alın teriyle? – Don Marous

– Bu büyük dünyayı inşa eden tüm emekçilerin ve işçilerin, 1 Mayıs İşçi Bayramı kutlu olsun.

– Hakları için ölenlere minnet ve şükran, akan tere selam ve saygı ile 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı Kutlu Olsun.

– Dayanışmanın, iyiliğin, birliğin ve güzelliğin birleştiği 1 Mayıs’ta tüm işçi kardeşlerimizi kutluyoruz.

– En kutsal kazanç alın teri ile kazanılan helal kazançtır. 1 Mayıs’ta bu helal kazanç üzerine kurulmuş en önemli bayramdır.

– Birlik ve dayanışma inancıyla emek, barış ve özgürlük mücadelesinde tüm ezilenlerin 1 Mayıs işçi bayramını kutlarım.

– “İnsanlar bana sorduğunda,” Neden otuzlu yaşlardaki gibi emekçileri örgütleyemezsiniz? ” Cevabı basit: o zaman yaptığımız her şey şimdi yasadışı.” Thomas Geoghegan

– Emeğin, emektarın, alın terinin, dayanışma ve yardımlaşmanın günü olan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyoruz.

– Her sabah yeni bir gün doğar ufukta dağların doruklarında, emeğin baş tacı edildiği bir hayat yeşerir ufuklarda, 1 Mayıs İşçi Bayramımız Kutlu Olsun.

– Vermeyin insana izin kanması ve susması için, hakkını alması için kitleyi bilinçlendirin, bizlerin ellerindedir gelen ışıklı günler.

– En kutsal kazanç alın teri ile kazanılan helal kazançtır. 1 Mayıs’ta bu helal kazanç üzerine kurulmuş en önemli gündür. Bu özel gününüzü kutluyorum.

– Yepyeni bir güneş doğɑr dɑğlɑrın doruklɑrındɑn, Mutlu bir hɑyɑt filizlenir kɑvgɑnın ufuklɑrındɑn, Yurdumun mutlu günleri mutlɑk gelen gündedir.

– 1 Mayıs’ın, anlamına yakışır bir şekilde dostluk ve dayanışma havasında kutlanmasını dileyerek, başta işçi, memur ve emekçiler olmak üzere bütün milletimizin Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyorum.

– 1 Mayıs’ın ülkemizde ve dünyada anlamına uygun olarak dostluk, dayanışma ve bayram havası içerisinde kutlanmasını diliyor, sağlık, mutluluk ve başarı dileklerimle, en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

– Haksızlıkların, eşitsizliklerin, adaletsizliklerin ve ezilmenin olmadığı, emeğin sömürülmediği, aydınlık, eşit ve güzel bir dünyayı göreceğimiz günlerin geleceği umuduyla, tüm emekçi kardeşlerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutlarız.

En Güzel 1 Mayıs İşçi Bayramı Mesajları

1 Mayıs günü bütün işçi kardeşlerimiz ile birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuz günde, 1 Mayıs kutlama mesajları en büyük yardımcınız olacaktır. Birbirinden anlamlı ve etkileyici 1 Mayıs işçi bayramı mesajları sayfamızda yer almaktadır.

– Dayanışmanın, iyiliğin, birliğin ve güzelliğin birleştiği 1 Mayıs’ta tüm işçi kardeşlerimizi kutluyoruz.

– Barışın, dayanışmanın, birliğin günü olan işçilerin el ele, kol kola kutladığı işçi bayramı kutlu olsun.

– İşçi oldum, emekçi oldum ama ne olursa olsun hakkımdan, emeğimden ve insanlığımdan asla vazgeçmedim.

– Sömürüye hayır, emeğin karşılığını almaya evet güzel bir 1 Mayıs geçirmek dileğiyle işçi bayramınız kutlu olsun.

– Mutlu ve güzel günler bizlerin olsun, 1 Mayıs işçi bayramımız birlik ve beraberlik içinde yarınlara umutlu olsun.

– Emek ve özgürlük için verilen mücadelenin günü olan 1 Mayıs işçi bayramını birlik ve bir olma duygularıyla kutluyorum.

– Emek insanın alın teriyle kazandığı en değerli kazançtır. Emek ve emekçinin bayramı 1Mayıs tüm emekçilere kutlu olsun.

– Türkiye’deki ve dünyadaki tüm emekçi kardeşlerimizin emek ve dayanışma günü olan 1 Mayıs işçi bayramını kutluyorum.

– Özelde emekçilerimizin, genelde dünya emekçilerinin birlik mücadele ve dayanışma günü 1 Mayıs işçi bayramını kutluyorum.

– Vermeyin insana izin kanması ve susması için, Hakkını alması için kitleyi bilinçlendirin, Bizlerin ellerindedir gelen ışıklı günler.

– Güneşin aydınlık yüzünü gösterdiği aydınlık yarınlar bizim olsun, 1 Mayıs emek, birlik ve barış yolunda ezilenlerin bayramı olsun.

– Güzel günler göreceğiz arkadaşlar güzel günler işçinin, emekçinin hak ettiği yerlere gelecek onlara değer verilecek güzel günler göreceğiz.

– 1 Mayıs demokrasinin, özgürlüğün, emeğin, mücadelenin ve güvenle yaşanabilecek bir geleceğin adıdır. 1 Mayıs birlik ve dirlik günüdür.

– Emek için terleyen alınlara selam olsun, alnı açık hakları için mücadele eden demokrasi temsilcilerinin 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı Kutlu Olsun.

– Özgür ve eşit bir gelecek için mücadele verdik, elbet bir gün güneş doğacak ve karanlıktan aydınlığa çıkacağız. Güzel günler göreceğiz çocuklar.

– Çalışanın bayramı işçi bayramı, emekçinin birlik beraberlik günü işçi bayramı, hakkın, demokrasinin özgürlüğün öncü günü işçi bayramınız kutlu olsun.

– En kutsal kazanç alın teri ile kazanılan helal kazançtır. 1 Mayıs’ta bu helal kazanç üzerine kurulmuş en önemli gündür. Bu özel gününüzü kutluyorum.

– 1 Mayıs barış, demokrasi ve güvenli bir gelecek için mücadele günüdür. Dayanışmanın, iyiliğin, birliğin ve güzelliğin birleştiği 1 Mayıs’ta tüm işçi kardeşlerimizi kutluyoruz.

– 1 Mayıs’ın günün anlamına uygun olarak bayram havası içerisinde dostça, birlik ve beraberlik içeresin de, sağlıklı ve olaysız kutlanmasını temenni ederim.

– Emek, sermayeye öncüldür ve ondan bağımsızdır. Sermaye ancak emeğin meyvesidir ve emek olmadan sermaye olmazdı. Emek sermayeden üstündür ve daha büyük önem arz eder.

– 1 Mayısta doğacak olan parlak ilkbahar güneşi evine ekmek götürmek için alın terleriyle çalışan işçi ve emekçi kardeşlerimizin üzerine doğsun. 1 Mayıs işçi ve emekçi bayramı kutlu olsun.

– Emek çalışanın, hak emeğinin karşılığını almak için mücadele edenindir. Emeğimizin karşılığını almak ve mücadelemize sonuna kadar devam etmek dileğiyle 1 Mayıs işçi bayramınız kutlu olsun.

– 1 Mayıs’ın ülkemizde ve dünyada anlamına uygun olarak dostluk, dayanışma ve bayram havası içerisinde kutlanmasını diliyor, sağlık, mutluluk ve başarı dileklerimle, en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

– İşçilerin bir an önce iş emekçi dünya görüşüne varmalarını ya da vardırmalarını diliyorum. Birlik ve dayanışma inancıyla emek, barış ve özgürlük mücadelesinde tüm ezilenlerin 1 Mayıs İşçi Bayramını kutlarım.

– 1 Mayıs’ın, anlamına yakışır bir şekilde dostluk ve dayanışma havasında kutlanmasını dileyerek, başta işçi, memur ve emekçiler olmak üzere bütün milletimizin Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyorum. Emek olmadan hiçbir şey yetişmez.

– Haksızlıkların, eşitsizliklerin, adaletsizliklerin ve ezilmenin olmadığı, emeğin sömürülmediği, aydınlık, eşit ve güzel bir dünyayı göreceğimiz günlerin geleceği umuduyla, tüm emekçi kardeşlerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutlarız.

En Güzel 1 Mayıs Sloganları

– İşçisin, değerlisin!

– İşçiyiz, haklıyız!

– Son sözü direnenler söyler.

– isyan, devrim, özgürlük!

– İşçi gençlik el ele tam bağımsız Türkiye.

– Söz, Yetki, Karar İktidar Halka!

– Ancak bu böyle gitmez Sömürü devam etmez.

– Bu daha başlangıç mücadeleye devam.

– Yaşasın demokrasi, kahrolsun faşizm, kahrolsun kapitalizm.

– İşçi olsun patron olsun, Ama en önce insan olsun.

– Yepyeni bir güneş doğar dağların doruklarından, Mutlu bir hayat filizlenir kavganın ufuklarından, Yurdumun mutlu günleri mutlak gelen gündedir.

– Vermeyin insana izin kanması ve susması için, Hakkını alması için kitleyi bilinçlendirin, Bizlerin ellerindedir gelen ışıklı günler.

– Günlerin bugün getirdiği baskı zulüm ve kandır, Ancak bu böyle gitmez sömürü devam etmez, Yepyeni bir hayat gelir bizde ve her yerde.

1 Mayıs Marşı

İşçi ve emekçiler için 1 Mayıs marşını hemen aşağıya ekliyoruz.

1 Mayıs Marşı

Günlerin bugün getirdiği bɑskı zulüm ve kɑndır
Ancɑk bu böyle gitmez sömürü devɑm etmez
Yepyeni bir hɑyɑt gelir bizde ve her yerde

1 Mayıs 1 Mayıs işçinin emekçinin bɑyrɑmı
Devrimin şɑnlı  ilerleyen hɑlklɑrın bɑyrɑmı

Yepyeni bir güneş doğɑr dɑğlɑrın doruklɑrındɑn
Mutlu bir hɑyɑt filizlenir kɑvgɑnın ufuklɑrındɑn
Yurdumun mutlu günleri mutlɑk gelen gündedir

1 Mayıs 1 Mayıs işçinin emekçinin bɑyrɑmı
Devrimin şɑnlı yolundɑ ilerleyen hɑlklɑrın bɑyrɑmı

Vermeyin insɑnɑ izin kɑnmɑsı ve susmɑsı için
Hɑkkını ɑlmɑsı için kitleyi bilinçlendirin
Bizlerin ellerindedir gelen ışıklı günler

1 Mayıs 1 Mayıs işçinin emekçinin bɑyrɑmı
Devrimin şɑnlı yolundɑ ilerleyen hɑlklɑrın bɑyrɑmı

Uluslɑrın gürleyen sesi yeri göğü sɑrsıyor
Hɑlklɑrın nɑsırlı yumruğu bɑlyoz gibi pɑtlıyor
Devrimin şɑnlı dɑlgɑsı dünyɑmızı kɑplıyor

Gün gelir gün gelir zorbɑlɑr kɑlmɑz gider
Devrimin şɑnlı yolundɑ bir kɑğıt gibi erir gider.

Sarper Özsan

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ