Atatürk’ün Sporla Alakalı Söylediği Laflar

  • 31 Temmuz 2019
  • Atatürk’ün Sporla Alakalı Söylediği Laflar için yorumlar kapalı
  • 35 kez görüntülendi.
Atatürk’ün Sporla Alakalı Söylediği Laflar
atatürkün sporla alakalı söylediği laflar ben türk gençliğinin spor yaparak eforlu olmasını isterim lafının söylemesi atatürkün sporla alakalı söylediği vecizeler
Mustafa Kemal Atatürk’ün sporla alakalı söylemiş olduğu lafları sizler için sunuyorum.

Ben sporcunun çevik ve iffetlisini severim.

Spor, terbiyedir.

Türk gençliği, sıhhatli yetişip spor yaparsa milletimizin geleceği güvence altındadır.

Sporda zaferli olmak için tam ulusça sporun kaliteyi ve kıymeti anlaşılmış olmak ve ona kalpten sevgiyle bağlanmak ve onu vatani misyon saymak gerekir.

Ben Türk gençliğinin spor yaparak eforlu olmasını isterim.

Her millet çocuklarının sağlıklı ve gürbüz olmaları için yaşadıkları bölgenin sıhhi koşullarını temin etmek, devlet halinde bulunan politik teşekküllerin en birinci ödevidir�

Spordan yoksun olan bir gençlik nasıl ki vatan müdafaası sırasında tesirli olamıyorsa, insan sınan varlığın kafa yapısı da ne derece tekamül ederse etsin, vücudu inkişafı yetersiz ve noksan olursa, o kafayı ileriye götüremez, taşıyamaz.

-Türk Çocuğu! Her işte olduğu gibi, havacılıkta da, azami seviyede, gökte, seni bekleyen yerini, az zamanda dolduracaksın. Bundan, asıl arkadaşlarımız coşacak, Türk Milletu mutlu olacaktır.

Bir insan yaşamında büyük bir muvaffakiyet kazanabilir. Fakat, yalnız onunla iftihar eterek kalmak isterse, o muvaffakiyet de unutulmaya mahkumdur. Onun için çalışmak ve her zaman muvaffakiyet aramak, herkes için temel olmalıdır.

Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını beğenirim.

Atatürk

 
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ